Kineziterapijos tikslai ir veiklos metodai
Kineziterapija – sveikatos ir fizinės būklės grąžinimas, palaikymas, negalios kompensavimas gydant judesiu ir fiziniais veiksniais.
Negalią turinčių asmenų centre „Korys“ kineziterapeutas įvertina kliento mobilumo lygį, jėgą, ištvermę ir kitus fizinius rodiklius, siekdamas nustatyti ligos ar traumos poveikį fizinei būklei, kiek ji riboja kasdieninę veiklą. Diagnozavęs sutrikimą, kineziterapeutas parengia kineziterapijos planą, kurio tikslas – atkurti judesius ir sumažinti skausmą ir/ar judėjimo ribojimus, kartu išaiškinant klientui atliekamų procedūrų įtaką jo sveikatos būklei.
Atsižvelgiant į kliento būklę skiriami aktyvūs ir pasyvūs kineziterapijos metodai. Aktyvūs tokie metodai, kada klientas pats juda. Pasyvūs – kada klientas yra pasyvus, o įvairias manipuliacijas rankomis, prietaisais, aparatais atlieka kineziterapeutas.
Vienas labiausiai paplitusių aktyviosios kineziterapijos metodų – gydomieji fiziniai pratimai.
Fiziniai pratimai gali būti atliekami be įrankių ar prietaisų arba su įrankiais (kamuoliais, lazdomis, gumomis, svarmenimis ir kt.) ir prietaisais (gimnastikos sienelės, treniruokliai, ant Gymnic kamuolių, pusiausvyros plokštumų). Šie pratimai mažina arba didina krūvį, suteikia atramą, įvairina pratybas.
Ergoterapijos tikslai ir veiklos metodai
Ergoterapija – pacientų prarastų galimybių atstatymas ir palaikymas tikslinga veikla. Tai prarastų įgūdžių ir veiklos mokymasis su egroterapeuto pagalba įsijungiant į aktyvią veiklą. Kitaip tariant, ergoterapija – paruošimas kasdieniam gyvenimui, darbui, laisvalaikiui ir integracijai į visuomenę.
Negalią turinčių asmenų centre „Korys“ ergoterapeutas įvertina kliento savarankiškumą visose veiklos srityse, išsiaiškina kokios pagalbos jam labiausiai reikia. Tuomet sudaro individualų veiklos planą, parenka ir pasiūlo klientui tinkamiausią ir priimtinausią veiklos rūšį (ar keletą veiklos rūšių).
Ergoterapeutas naudoja įvairias ergoterapijos priemones (įvairaus dydžio kamuoliai, terapinė masė, įvairaus pasipriešinimo segtukai, gumos, įvairūs treniruokliai, ergoterapinis stalas).
Meilė sportui ir jo teikiamos galimybės
Negalią turinčių asmenų centre „Korys“ klientai užsiima fizine veikla, pagrįsta judesiu ir sportu, kuri specialiai skiriama neįgalių asmenų, turintiems ribotas galimybes interesams ir gebėjimams. Sportas yra puikus stimulas veikti, nustoti galvoti, kad jie yra niekam nereikalingi. Klientai dalyvauja įvairaus lygio varžybose, turnyruose, žaidynėse: bočios, krepšinio testų, kroso, lengvosios atletikos, šaškių ir kitose, kurias organizuoja Lietuvos specialiosios olimpiados klubas (LSOK), Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija ar kiti neįgaliųjų klubai.
Visų laukiama yra tradicinė sporto šventė, kuri vyksta kiekvienais metais gegužės mėnesį.
Centre „Korys“ organizuojamos įvairios sveikatinimo veiklos: sportinės (aktyvus laisvalaikis), pažintinės (projektas „Pažinkime Kauno miesto parkus“), švietėjiškos ir kt., siekiant gyventi aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą bei turėti prasmingą laisvalaikį.