Užimtumo organizavimo principai

Mes organizuojame veiklas dienos centre taip, kad atėjęs žmogus čia ne tik turiningai praleistų laisvalaikį, bet ir išmoktų jo savarankiškumui naudingų įgūdžių, plėstų savo akiratį, patirtų terapinį užimtumo poveikį. Siekdami normalizacijos ir individualizacijos principų įgyvendinimo, stengiamės išlaikyti pusiausvyrą tarp veiklų, į kurias lankytojas eiti turi pareigą ir tarp veiklų, kurias lankytojas renkasi pats. Tokias veiklas mes vadiname hobio veiklomis. 

Dienos centro žmonėms su judejimo ir komplesine negalia (Danų g.) savaitės tvarkaraštis

ikona

Kasdienio gyvenimo įgūdžių lavinimas

Čia lankytojai mokosi visko, ko jiems gali prireikti kasdieniame gyvenime: gamina valgyti, planuoja pirkinius susirastam receptui, skaičiuoja, ar užteks tam pinigų… Mokosi prižiūrėti drabužius ir savo aplinką, saugiai elgtis su buities prietaisais. 

nuotrauka
ikona

Kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymas

Čia lankytojai mokosi šiandienos pasaulyje jau tapusių būtinais kompiuterinio raštingumo pagrindų: rinkti tekstą, susirasti reikiamą informaciją, bendrauti socialiniuose tinkluose, žaisti žaidimus, naudotis grafikos programomis, rasti norimus filmus, muziką…

nuotrauka
ikona

Lengvojo skaitymo mokymas

Centrą lanko ir tie, kuriems skaityti raides yra per sunku.  Dėl to Centre stengiamasi didelę dalį infomacijos pateikti paveikslėliuose. Šiame užimtume lankytojai patys laminuoja paveikslėlius, mokosi juos perprasti, paveikslėlių pagalba sukurti sakinius ir taip išreikšti savo poreikius. 
ikona

Socialinių įgūdžių lavinimas

Šis užimtumas yra skirtas socialiniams įgūdžiams lavinti.  Dirbama 2 metodais:

1) Dirbant grupelėse, pagal lankytojų gebėjimus sudaroma 10 savaičių programa, kurios metu grupės nariai vaidmenų žaidimo metodu ugdo jiems reikalingus socialinius įgūdžius. 

2) Centre veikia “Kavinė” kurios metu lankytojai tampa padavėjais, baristomis arba tiesiog svečiais. Taip mokomės mandagaus elgesio taisyklių. Ypač džiaugiamės sulaukę svečių. 

nuotrauka
ikona

Rankdarbiai

Čia lankytojai daro viską, ką galima pagaminti iš siūlų ir medžiagos: mezga, neria vąšeliu, mokosi siūti ar siuvinėti. Tekstilės darbai lavina estetinį skonį, lavina smulkiąją motoriką, ugdo kantrybę, stiprina savivertę.

 
 
nuotrauka
ikona

Keramikos užsiėmimai

  Keramikos užsiėmimai turi dvejopą poveikį: jų pagalba lavinama smulkioji motorika, o taip pat molio lipdymas turi ir terapinį poveikį.

Keramikos užsiėmimuose negalią turintieji išmoksta reikšti savo mintis, jausmus ir patyrimus per keramikos gaminius. Kiekvienas sukurtas darbelis ugdo vaizduotę ir skatina pasitikėjimą savimi.  

 

nuotrauka
ikona

Dailė 

Dailė – piešimas priemonėmis ir pirštais, tapymas guašu ir akvarele, fraktalų kūrimas, atvirukų, plakatų darymas, karnavalinių kaukių gaminimas, žaislų ir šventinių papuošalų darymas, žaliavos floristikai ruošimas, pjaustymas ir kt. veikla. 

Dailė yra neverbalinio bendravimo priemonė. Tai daro ją itin vertingą tiems, kurie nepakankamai gerai valdo kalbą, kam sunku žodžiais nusakyti savo jausmus. Dailės užimtume yra puikios galimybės vaizduotės, savo minčių ir jausmų saviraiškai. Kiekvienas dailės darbas prisideda prie kūrėjo savivertės didinimo.  Be to, dailės užsiėmimai  turi ne tik  terapinį, bet ir ergoterapinį poveikį (lavina smulkiąją motoriką).

nuotrauka

Pasirenkamos veiklos arba hobi

Per hobi laiką be  aukščiau išvardintų veiklų, lankytojai gali pasirinkti kokią nors mėgstamą veiklą:

Dainavimas;

Šokiai;

Fotografavimas;

Maldos grupelė;

Mokomieji stalo žaidimai;

Strateginiai stalo žaidimai;

Pokalbių grupelė vyrams;

Pokalbių grupelė moterims.

 

Integracinės veiklos

Kiekvieną savaitę stengiamės skirti pusdienį integracinėms veikloms: jos skirtos lankytojų savarankiškumo ugdymui ir miesto gyventojų nuostatų keitimui į negalią turinčių žmonių galimybes. Reikia išsiųsti pašto siuntą? Užsiregistruoti pas gydytoją? Nuvažiuoti visuomeniniu transportu į renginį mieste? Integracinės veiklos skirtos būtent tam!

Išvykos bei šventės

Centre organizuojamos išvykos bei šventės, kurių dėka plečiamas negalią turinčių žmonių akiratis, užtikrinamas turiningesnis jų laisvalaikis.  Apie jas labai daug informacijos galima rasti mūsų facebook paskyroje https://www.facebook.com/NCKorys/