Korupcijos prevencija

Kas yra korupcija?

 LR Baudžiamajame kodekse numatytos korupcinės veikos – kyšininkavimo, tarpininko kyšininkavimo, papirkimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi,  viešų ir privačių interesų susikirtimo, tarnybos pareigų neatlikimo ir kitų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veiklų, kai tokių veikų padarymu siekiama ar reikalaujama kyšio, papirkimo arba nuslėpti, užmaskuoti kyšininkavimą ar papirkimą).

 

 Apie kyšių davimą…

Duodami kyšį žmonės nepagalvoja, kad jis dažniausiai yra gerokai didesnis nei bauda, kurią tektų sumokėti už padarytą pažeidimą. Duodamas kyšį ne tik permokėsi, bet ir padarysi nusikaltimą. Kyšis – bet koks atlygis, kuris siūlomas, žadamas specialistui už tai, kad šis priimtų asmeniui palankų sprendimą. Kyšiu laikomi ne tik pinigai, tačiau ir įvairios prekės, paslaugos ar kiti daiktai. Geriausia dovana mums yra nuoširdus AČIŪ.  

 

 Baudžiamumas

“Koryje” esame suinteresuoti, kad mūsų veikla būtų grindžiama socialinio teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo principais.  Todėl  netoleruojame jokių korupcijos apraiškų ir labai griežtai reaguotume, jei tokio pobūdžio nusikaltimų atsirastų. Už korupcinio pobūdžio teisės pažeidimus yra numatyta administracinė, drausminė ar kitokia teisinė atsakomybė. 

Centro adminstracija atkreipia dėmesį, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 236 straipsnyje. Į Centrą staigą gali kreiptis kiekvienas asmuo, kuris mano turįs žinių arba pagrįstų įtarimų apie Įstaigos darbuotojo padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veiklas. 

Ką daryti pastebėjus korupcijos apraiškas?

 Apie įvykį prašome pranešti atsakingam už korupcijos prevenciją ir kontrolę raštu (ant rašto ar voko nurodyti asmeniškai  KOMPETENTINGAM ASMENIUI), elektroniniu paštu pasitikiu@nckorys.lt  arba Centro adresu Danų g. 15A, LT – 45262 Kaunas. 

Anonimiškumą garantuojame.

Rašant maloniai prašome vadovautis Informacijos apie pažeidimus Negalią turinčių asmenų centre “Korys” teikimo tvarkos aprašu. 

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
lt_LT