Užimtumo organizavimo principai

Mes organizuojame veiklas dienos centre taip, kad atėjės žmogus čia ne tik turiningai praleistų laisvalaikį, bet ir išmoktų jo savarankiškumui naudingų įgūdžių, plėstų savo akiratį, patirtų terapinį užimtumo poveikį. Siekdami normalizacijos ir individualizacijos principų įgyvendinimo, stengiamės išlaikyti pusiausvyrą tarp veiklų, į kurias lankytojas eiti turi pareigą ir tarp veiklų, kurias lankytojas renkasi pats. Tokias veiklas mes vadiname hobio veiklomis.

Dienos centro sutrikusio intelekto asmenims (Pabiržės g.) savaitės tvarkaraštis

Užimtumai

ikona

Kasdienio gyvenimo įgūdžių lavinimas

Čia lankytojai mokosi visko, ko jiems gali prireikti kasdieniame gyvenime: gamina valgyti, planuoja pirkinius susirastam receptui… Mokosi prižiūrėti drabužius ir savo aplinką, saugiai elgtis su buities prietaisais. 

nuotrauka
ikona

Kompiuterinio raštingumo įgūdžių ugdymas

Čia lankytojai mokosi šiandienos pasaulyje jau tapusių būtinais kompiuterinio raštingumo pagrindų: rinkti tekstą, susirasti reikiamą informaciją, bendrauti socialiniuose tinkluose, žaisti žaidimus, rasti norimus filmus, muziką, tvarkyti savo asmenines nuotraukas.

nuotrauka
ikona

Rankdarbiai

Čia lankytojai daro įvairius gražius darbelius iš siūlų, vilnos, audinių, vaško: mezga, neria vąšeliu, velia, mokosi siūti ar siuvinėti, gamina žvakes. Tekstilės darbai lavina estetinį skonį, lavina smulkiąją motoriką, ugdo kantrybę, stiprina savivertę.

 
 
ikona
ikona

Muzika

 

Muzikos užsiėmimų metu muzikos teikiamų pojūčių dėka gerinama emocinė savijauta. Centre muzikos užsiėmimai vykdomi per įvairios muzikos, pasakų klausymą, dainą, šokį, muzikavimą perkusiniais muzikos instrumentais, vaidinimus, kuriuose įjungiame dainas. 

ikona

Dailė

Dailė – piešimas priemonėmis ir pirštais, tapymas guašu ir akvarele, fraktalų kūrimas, atvirukų, plakatų darymas, karnavalinių kaukių gaminimas, žaislų ir šventinių papuošalų darymas, žaliavos floristikai ruošimas, pjaustymas ir kt. veikla. 

Dailė yra neverbalinio bendravimo priemonė. Tai daro ją itin vertingą tiems, kurie nepakankamai gerai valdo kalbą, kam sunku žodžiais nusakyti savo jausmus. Dailės užimtume yra puikios galimybės vaizduotės, savo minčių ir jausmų saviraiškai. Kiekvienas dailės darbas prisideda prie kūrėjo savivertės didinimo.  Be to, dailės užsiėmimai  turi ne tik  terapinį, bet ir ergoterapinį poveikį (lavina smulkiąją motoriką)

 

nuotrauka
ikona

Socialinių įgūdžių lavinimas

Dirbant grupelėse, pagal lankytojų gebėjimus sudaroma 10 savaičių programa, kurios metu grupės nariai vaidmenų žaidimo metodu ugdo jiems reikalingus socialinius įgūdžius.

nuotrauka

Pasirenkamos veiklos, arba hobi

Per hobi laiką be  aukščiau išvardintų veiklų, lankytojai gali pasirinkti kokią nors mėgstamą veiklą:

Šokiai;

Grojimas būgnais;

Mokomieji stalo žaidimai;

Strateginiai stalo žaidimai;

Bočia.

Integracinės veiklos

Kiekvieną savaitę stengiamės skirti pusdienį integracinėms veikloms: jos skirtos lankytojų savarankiškumo ugdymui ir miesto gyventojų nuostatų keitimui į negalią turinčių žmonių galimybes: mūsų lankytojai nuveikia daug  reikalingų darbų: tvarko kapines, šalia esantį parką, savanoriauja “Maisto banke”. Reikia išsiųsti pašto siuntą? Užsiregistruoti pas gydytoją? Nuvažiuoti visuomeniniu transportu į renginį mieste? Integracinės veiklos skirtos būtent tam! 

Išvykos bei šventės

Centre organizuojamos išvykos bei šventės, kurių dėka plečiamas negalią turinčių žmonių akiratis, užtikrinamas turiningesnis jų laisvalaikis.  Apie jas labai daug informacijos galima rasti mūsų facebook paskyroje https://www.facebook.com/NCKorys/